top of page

נעים מאוד, שמי טלי לב-יוסף. 
אני מתגוררת בשכונת בת גלים שבחיפה עם בן זוגי - דרור, הבן שלנו - שליו והכלבה המקסימה שלנו - מיסו.

פרופיל 5.jpg

טלי לב-יוסף

יוגה תרפיסטית

אני מאמינה שכל אחד/ת יכול/ה לתרגל וכי שליחותי כמורה היא להתאים ולהנגיש את התרגול לצרכיו/ה

איך הכל התחיל?
התחלתי לתרגל יוגה בצורה קבועה כשגרתי במשך שנה באוסטרליה. עברה עלי שנה מאתגרת וכל פעם שהגעתי לתרגל יוגה, יצאתי עם תחושה טובה. אז המשכתי. הייתי מתרגלת על השטיח בסלון מול ה-youtube ובסטודיו שכונתי. היוגה הפכה להיות עוגן של שקט ורוגע עבורי.
באותה השנה עבדתי כמחנכת בלתי פורמלית בבית ספר במלבורן. יום אחד הגעתי לבית הספר מבלי שתירגלתי יוגה בבוקר והחלטתי בספונטיות לתרגל יחד עם התלמידים. לראשונה הבחנתי בהשפעה העוצמתית של היוגה על אחרים. באותו היום ידעתי בתוכי שזה עולם שאהיה עתידה לצלול לתוכו.
באותו הקיץ הוכשרתי כמורה ליוגה, בבית ספר מיוחד במינו בשם קריפלו, בארה״ב. אחד הנושאים שהתעוררו אצלי במשך שהותי בבית הספר קריפלו הוא השילוב של תורה מזרחית עתיקה בתוך עולם מערבי ומודרני. זו שאלה שמעסיקה ומלווה אותי עד היום - איך ניתן להביא את היוגה בצורה הנאמנה למקורותיה המופלאה, אך בגישה חוקרת, סקרנית וגמישה אשר תהיה רלוונטית לעולמנו אנו? 
רפואה מערבית ויוגה - הילכו שניים יחדיו?!
הנושא של שילוב בין רפואה מערבית ורפואה הוליסטית המשיך לסקרן אותי והוביל אותי ללימודי רפואה בבן גוריון. התגבש אצלי חלום של שילוב רפואה הוליסטית בקליניקה שתהיה לי כרופאה מערבית. לצד לימודי הרפואה המשכתי ללמד שיעורי יוגה קבוצתיים אשר היו בשבילי נקודות אור. נכחתי לכוח של היוגה ככלי לריפוי במהלך השיעורים הקבוצתיים שלימדתי - ברמה הפיזית והמנטלית. היה מופלא לראות את פני המתרגלים לפני השיעור ובסיומו - לאחר ההרפייה הסופית. 
אחרי השנה השלישית, החלטתי לעזוב את לימודי הרפואה המערבית ולהעמיק בדרך היוגה ככלי לריפוי. 

יוגה תרפיה - ברוכה הבאה לחיי
אחרי פרידה ממגורים בבאר שבע, אני ובן זוגי טיילנו בהודו ובמזרח כשנה. במשך הטיול, גרתי ולמדתי יוגה תרפיה באשרם יוגה וידיה גורוקל שבנאסיק, הודו. זכיתי לחוות אורך חיים יוגי מסורתי אשר השתרע הרבה מעבר לתרגול הפיזי וכלל בין היתר - תזונה ספציפית, צ'אנטינג של מנטרות בבוקר, טקסי אש מסורתיים בערב, תרגילי נשימה ותנועה, טכניקות טיהור וניקוי ולימודים נרחבים. בסיום החודש בו התגוררתי שם הצלחתי לנשום מהאף כמו שמעולם לא הצלחתי, וזאת לאור האלרגיות איתן אני מתמודדת כל חיי. הופעמתי.
חזרנו ארצה והתמקמנו בירושלים, שם הקמתי סטודיו יוגה ביתי. לצד השיעורים שלימדתי, הייתי צמאה ללמוד עוד. לאחר חיפושים רבים הגעתי לאיריס קליין, מורתי עד היום. למדתי איתה קורס יוגה תרפיה בדרך הסווסטה, באליוגה בתל אביב. המפגש עם איריס איפשר לי להכיר את היוגה בצורה מאוד פרקטית ויומיומית, בצורה שמלווה אותי הרבה הרבה מעבר למזרון.
 
מעבר מההר אל הים
כעבור שנתיים, עם השלמת ההכשרה כיוגה תרפיסטית, עברנו לבת גלים בחיפה. נאלצתי לסגור את הסטודיו הביתי שהספיק להפוך לקהילת מתרגלות/ים מקסימה והתחלתי את דרכי החדשה בחיפה. צעד אחר צעד בניתי מחדש את עשייתי פה בחיפה. בדרך נשזרו לא מעט אתגרים, מהם השתדלתי ללמוד ולצמוח.
זכיתי ללמוד במחזור האחרון של הקורס המופלא של ד״ר גיל זולברג ואוהד אינטרטור - תנועה ויציבה בגישה אינטגרטיבית. זוהי היכרות עם שילוב נדיר של מקצועיות ואנושיות - 2 מצרכים חיוניים עד מאוד עבור כל איש/אשת טיפול.
 
והיום?!
כיום אני מלמדת שיעורי יוגה תרפיה פרטניים ושיעורי יוגה קבוצתיים - פנים אל מול פנים בחיפה ודרך הזום בכל מקום בעולם! 
בין לבין שיעורים אני לומדת ״יוגה רגישה לטראומה״ עם מיכל ירקוני המופלאה, זורעת זרעים וחולמת על הצעד הבא. 
אני מאמינה שכל אחד/ת יכול/ה לתרגל וכי שליחותי כמורה היא להתאים ולהנגיש את התרגול לצרכיו/ה.                                                                                                                                 אשמח להכירך, ולצעוד יחד בדרך היוגה בצורה שתטיב עימך

תעודות
Contanct
bottom of page